Hizmetlerimiz

HIŞIR MARKET POŞETLERİ

NAYLON BRANDA

PE COMPOUND

Sera Örtüleri

Seralar, bitkiler (sebze, meyve, çiçek) için ideal büyüme ortamı oluştururlar. Seralar bitkileri yağmur, rüzgâr ve soğuk gibi dış etkenlere karşı koruduğu gibi sağladığı dengeli ortam ile bitkinin daha hızlı gelişimini sağlar. Böylece yılda birkaç hasat yapma imkânı tanır. Yeni nesil co-ekstrüzyon teknolojisi ve uygun üretim reçeteleri ile sera örtüleri isteğe bağlı olarak 60 aya kadar güneşe karşı dayanıklılık, ışık ve sıcaklık kontrolü, rutubet tutmama ve sislenmeme, kükürt ve klor kimyasallarına karşı direnç gibi özellikler sağlayabilir.
Sera örtüsünün; güneş dayanım süresi, kalınlığı ve diğer isteğe bağlı katkı maddeleri gibi özellikleri kullanım amacına (çiçek, sebze, meyve, klasik tarım, topraksız tarım, jeotermal kullanımı,…) ve kullanılacak bölgeye bağlı olarak belirlenir.
Güneşe karşı dayanım sürelerine göre: PE Örtü .

PE Katkı

Polietilen termoplastik ailesinin en eski polimerlerinden biri olup önceleri sadece alçak yoğunluklu üretilirken gelişim göstermiş ve yüksek yoğunluklu , lineer , orta yoğunluklu olmak üzere üç yeni polietilen türü aileye eklenmiştir. Her dört polietilen türünde de monomer etilen olup, polimer molekülünün değişik yapıları bu üç yeni türün ortaya çıkmasına neden olmuştur. Polimer molekülünü meydana getiren zincir şeklindeki makro moleküllerin değişik dallanma durumları polietilenin çeşitliliğini sağlar. Örneğin lineer alçak yoğunluklu polietilende dallanma yok denecek kadar az , yüksek yoğunlukluda biraz fazla , orta yoğunluklu polietilende ise daha fazladır. Alçak yoğunluklu polietilende ise dallanma maksimum düzeyde olup dallanmanın uzun ve kısa oluşu da polimer özelliklerini etkiler. Bu dört cins polietilen de sanayinin temel polimerik malzemeleri olup çok farklı kullanım sahaları mevcuttur.

Derz Dolgu

İki yapı gereci ya da yapının iki bölüğü arasındaki aralık örneğin iki seramik karo arasındaki boşluktur. Bu aralıkların,duvar taşlarının ya da tuğlalarının harçla doldurulup üzerinden mala çekilerek düzeltilen aralığına derz denir, bu aralığı dolduran çimento, alçı veya benzer esaslı bileşenler ise derz dolgu malzemeleridir.

Sağlıklı ve Kaliteli plastik için